Rady a tipy

Před 15 lety se nám dřevo stalo osudem

Jak už to tak bývá, život nás vede různými chodníčky. A je jen na nás, kterým směrem se vydáme. ..“

Naše rodinná firma vznikla v roce 2004. A jen souhra náhod tomu chtěla, že jsme se, já i moje manželka, upsali dřevu. Dalo by se říct, že dřevo se stalo naším osudem.

Od hraček k rostoucím židličkám

Vše začalo narozením naší nejstarší dcery. Jako všichni rodiče jsme chtěli pro své dítě to nejlepší. Nejlepší kočárek, nejlepší postýlku a samozřejmě také nejlepší hračky. Protože se nám líbily dřevěné hračky a taky jsme tak trochu čeští patrioti, začali jsme hledat nějakého českého výrobce dřevěných hraček. A tady je první náhoda – našli jsme ho poblíž našeho bydliště. Vyráběl nádherné hračky, ale pouze na export. A nás napadlo, že je velká škoda, že si s takovými krásnými hračkami nemohou hrát i české děti. A tak se z nás stali prodejci dřevěných hraček. Netrvalo dlouho a začaly jsme vymýšlet i vlastní hračky.

V roce 2008, kdy dovoz levného čínského zboží téměř zlikvidoval domácí trh s výrobou dřevěných hraček, jsme se museli přeorientovat i v našem podnikání. Zůstali jsme věrni dřevu a začali vyrábět dětský nábytek do škol a školek. A to už byl jen krok k výrobě rostoucích židlí a židliček.

Na trhu již konkurence nějaké rostoucí židličky nabízela, ale nám se zdálo, že to není ono. Snažili jsme se dát židličkám něco vlastního. A tak jsme vymýšleli, malovali, radili se s odborníky a lékaři, testovali a certifikovali. Postupem času, a po mnoha kotrmelcích, jsme se propracovali k tomu, že v současné době máme jedinečnou rostoucí židli, ze které máme radost nejen my, ale i naši spokojení zákazníci.

V současnosti se zaměřujeme pouze na návrhy a výrobu vlastního dětského nábytku. Jsem přesvědčen, že jsme se dali tou nejlepší cestou. I nadále chceme zůstat rodinnou firmou, která do svých návrhů i do své výroby dává pořádný kus srdce. Dnes a denně si ověřujeme, že přesně to je přístup, který současní zákazníci oceňují.

 

Ing. Jaroslav Koutník

zakladatel firmy

 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.